היעדרות מהעבודה עקב בדיקות מי שפיר

שאלה

נעדרתי מהעבודה למשך יומיים עקב בדיקת מי שפיר. האם המעביד מחוייב לשלם לי שכר בגין היעדרות זו?

 
תשובה

בהתאם לסעיף 7(ה) (1) לחוק עבודת נשים , תשי"ד 1954 , עובדת בהריון רשאית להיעדר מהעבודה עקב טיפולים רפואיים הקשורים בהריונה , עד ל 40 שעות, ללא ניכוי משכר עבודתה.

בהתאם לפסיקת בתי הדין לעבודה –[דב"ע (ארצי) נה/159- 3 מסדה ליטבאק – עבאדי נ' א. רפאל ושות'] בדיקת מי שפיר נכללת ב"בדיקות שגרתיות הקשורות בהריון".

לפיכך ובמידה ולא נעדרת יותר מ 40 שעות עקב בדיקות שגרתיות הקשורות בהריון תהיי זכאית לתשלום עבור היעדרותך עקב בדיקת מי שפיר.

 

שתף מאמר זה:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

נתונים נוספים