זכויות עובדת שהפילה

שאלה:
בחודש השלישי להריון עברתי הפלה בגרידה. עקב ההפלה נעדרתי כשבועיים מהעבודה. האם מגיע לי שכר בגין היעדרות זו?
 
תשובה:
בהתאם לסעיף 7 לחוק עבודת נשים, עובדת שהפילה רשאית להעדר מעבודתה שבוע לאחר ההפלה, ואם אישר רופא כי מצב בריאותה מחמת ההפלה מחייב שתעדר זמן רב יותר, תעדר כפי הזמן שקבע הרופא, אך לא יותר מששה שבועות.
דין היעדרות מפאת הפלה כדין היעדרות עקב מחלה.

שתף מאמר זה:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

נתונים נוספים