שעות נוספות למנהלים

שאלה

אני עובד בתור בונה אתרי אינטרנט בחברת היי-טק. שכרי גבוה מהממוצע, ועיקר עבודתי  מבוצעת מחוץ למשרד. אני מקבל שכר באופן גלובלי, ולא מקבל כל תוספת בגין שעות נוספות, גם אם לפעמים אני עובד כ-12 שעות ביום. האם על המעביד לשלם לי תוספת שכר בגין שעות נוספות?

 

תשובה

חוק שעות עבודה ומנוחה קובע, כי עובד המועסק  למעלה מ-8 שעות עבודה ביום, יהיה זכאי לתוספת שכר בגין שעות נוספות. יחד עם זאת, אין החוק חל  על עובדים בתפקידי הנהלה, או בתפקיד אחר הדורש מידה מיוחדת של אמון אישי, וכן על עובדים שתנאי עבודתם ונסיבותיה אינם מאפשרים למעביד כל פיקוח על שעות העבודה והמנוחה שלהם.

בהתאם לפסיקה, משכורת גבוהה של עובד יכולה להוות אחד השיקולים השוללים מהעובד את זכאותו לשעות נוספות. בפסק דין של בית הדין לעבודה נקבע כי חוק שעות עבודה ומנוחה לא חל על עובד, שעבד כבונה אתרי אינטרנט, ולפיכך העובד אינו זכאי לגמול בגין שעות נוספות. בית הדין קבע כי לעובד ניתן חופש פעולה ועצמאות רבה מאוד בקבלת החלטות, ולפיכך תפקידו של העובד מחייב מידה מיוחדת של אמון אישי. עוד נקבע כי העובדה שהעובד מבצע את מרבית עבודתו מחוץ למשרדי החברה, כאשר אין פיקוח או ביקורת על עבודתו, תומכים בעובדה כי העובד לא זכאי לתשלום בגין שעות נוספות.

לאור הנתונים שהובאו בשאלתך, בהתאם לאופי העבודה, ולפי  פסק הדין הנ"ל, נראה כי לא תהיה זכאי לתוספת שכר בגין עבודה בשעות נוספות.

 
 

שתף מאמר זה:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

נתונים נוספים