חישוב שעות נוספות לעובד במשרה חלקית

כיצד יש לחשב שעות נוספות לעובד במשרה חלקית – האם יש לבחון את מספר שעות העבודה השבועיות ורק אם אותו עובד עבד למעלה מ 43 שעות בשבוע יהיה זכאי לשעות נוספות או שיש לבחון את מספר שעות העבודה היומיות כך שאם ביום מסויים עבד העובד למעלה מ 8 שעות (בשבוע עבודה של 6 ימים) יהיה זכאי העובד לשעות נוספות?
 
בהתאם לחוק, כאשר עובד מועסק שעות נוספות על המעביד לשלם לו בעד שתי השעות הנוספות הראשונות  שבאותו יום תוספת של 25% לשכר ובעד כל שעה נוספת שכאחריהם תוספת של 59% לשכר.
 
בהתאם לפסיקה  נקבע כי שיטת חישוב שעות נוספות של עובד במשרה חלקית היא על בסיס יומי.
גם עובד העובד במשרה חלקית 3 לילות בשבוע יהיה זכאי לגמול עבור שעות נוספות במקרה ועבד למעלה מ 8 שעות ביום (בשבוע עבודה של 6 ימים).
בית הדין דחה בית הדין דחה את הטענה כי יש לשלם לעובד גמול שעות נוספות רק אם עבד למעלה מ 43 שעות בשבוע- "  מטרת החוק היתה ונשארה - לאסור על מעביד להעסיק עובד למעלה משמונה שעות עבודה ליום" (דב"ע  נב/ 3-242  אוריינט קולור בע"מ - מיכל ממן, פד"ע כה 541).
 
יצויין כי הלכה זו הינה רק לעובד במשרה חלקית שעובד רק בחלק מימי השבוע. לא מדובר של עובד העובד במשרה מלאה המועסק שבוע עבודה מלא שהגיע להסדר עם המעביד על פיו בימים מסויימים יועסק פחות משמונה שעות ובימים אחרים יועסק למעלה משעות שעות כאשר בסך הכל יעבוד לא יותר מ 43 שעות שבועיות.
 
 

שתף מאמר זה:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

נתונים נוספים