זכויות עובדים בחו"ל

בתקופה האחרונה רווח בישראל השיח אודות ישראלים המהגרים לברלין. נימוקים הנוגעים ליוקר המחיה, אפשרויות הלימודים ועוד, מביאים צעירים רבים לנסוע מעבר לים לחפש אחר חיים נוחים יותר בבירת גרמניה. אך לא רק בה; ישראלים רבים, בין אם אחרי צבא או אחרי הלימודים או "סתם כך" באמצע החיים, מבקשים לשנות את מסלול חייהם ולעבור לעבוד ולחיות בחו"ל.

האם החיים באמת נוחים יותר בחו"ל? לשאלה הזו יכול כל אחד להשיב לעצמו, אך בכל הנוגע לזכויות עובדים בחו"ל, ננסה במאמר זה לתת תמונת מצב משווה בין כמה מהסעיפים בחוקי זכויות עובדים בישראל לבין כמה מדינות ברחבי העולם. מאמר זה נכתב באדיבות פורטל עבודה בחו"ל Maka וחשוב לציין כי הוא מעניק תמונת מצב כללית, ואם בכוונתכם להתחיל לחפש עבודה במדינה אחרת, כדאי לבדוק את מצב זכויות העובדים בה באופן פרטני.

 

 

שכר מינימום

 

שכר מינימום הוא הגבול התחתון הנקבע לשכר, ובמדינות רבות בעולם קובעים אותו באחת מן הדרכים הבאות: חוק - למשל כנגזרת מהשכר הממוצע; תקנה מנהלית - אפשרות הנפוצה בעיקר במדינות עניות; והסכם - הנחתם בין מעסיקים לבין ארגוני עובדים. המדינה הראשונה שהנהיגה את שכר המינימום היתה ניו זילנד, בשנת 1894.

 

 נכון לאוקטובר 2013 עומד שכר המינימום בישראל על 4,300 שקל בחודש (לעובדים מגיל 18 המועסקים במשכורת חודשית). בחלוקה לימי עבודה, עומד שכר המינימום על 198.46 שקל ליום בשבוע עבודה בן חמישה ימים, ועל 172 שקלים לשבוע עבודה בן שישה ימים. שכר המינימום לעובדים לפי שעה עומד על 23.12 שקלים.

ומה קורה בעולם? באוסטרליה, לדוגמה, עומד השכר הממוצע על 16.37 דולר אוסטרלי לשעה או 622.20 לשבוע, השווים לכ-55.52, ו-2,110.6 שקלים, בהתאמה. באירופה, הסובלת ממשבר כלכלי בשנים האחרונות, התמונה משתנה בין המדינות: בבלגיה עומד שכר המינימום החודשי על 1,472.4 אירו (7,123.8 שקל בחודש), בצרפת על 1,430.2 אירו (6919.63 שקל בחודש), ובספרד על 752.9 אירו (3,642.7 שקל בחודש).


ועל כמה עומד שכר המינימום במושא תקוותם של כל "היורדים"? כבר שנים רבות שגרמניה מחכה להשקת שכר מינימום ארצי, אך נכון לאוקטובר 2013, העניין עדיין נמצא במחלוקת ולא עוגן בחקיקה.

 

 

חוק הודעה מוקדמת  - או מתי מודיעים הצדדים על הפסקת עבודה?

 

על פי החוק בישראל, מעסיק חייב לתת לעובד במשכורת חודשית הודעה מוקדמת של יום אחד כנגד כל חודש עבודה, במשך ששת החודשים הראשונים של עבודתו. עבור התקופה מהחודש השישי ועד לשנה הראשונה, זכאי העובד להודעה מוקדמת של שישה ימים בתוספת יומיים וחצי על כל חודש נוסף מעבר לששת הראשונים. עובד שנשאר שנה באותו מקום עבודה, זכאי לחודש הודעה מוקדמת.

 

ומה קורה בעולם? באוסטרליה נותנים לפחות ארבעה שבועות, בבלגיה - 20 ימים, בצרפת חמישה שבועות ובגרמניה ארבעה שבועות.

 

 

חופשה שנתית

חופשה שנתית היא זכות המוקנית לעובד, ועל פיה זכאי כל עובד למספר ימים בשנה של חופשה בתשלום. בתקופת החופשה העובד ממשיך לקבל את שכרו. אורך החופשה המינימלי על פי חוק בישראל שווה ל-14 יום בכל אחת מארבע השנים הראשונות בעבודה במשרה מלאה, ועבור השנה החמישית - 16 יום.

 

 

ומה קורה בעולם? אם תבחרו לעבוד ביפן, לדוגמה, תזכו ל-13 ימי חופשה שנתית בתשלום, באוסטרליה ל-20 יום, בצרפת, גרמניה וברזיל ל-30 יום ובארה"ב ל-12 ימי חופשה בלבד.

 

 

 

זכויות נשים בהריון וחופשת לידה

 

במידה וכחלק מהמעבר שלכם לחו"ל אתם לוקחים בחשבון אפשרות שבתקופה זו תביאו ילדים לעולם, כדאי שתדעו מה קורה במדינות אחרות. אבל נתחיל במה שקורה בארץ: על פי חוק עבודת נשים חייב מעסיק להוציא אשה יולדת לחופשת לידה באורך של 14 שבועות בתשלום, ועוד 12 שבועות ללא תשלום (עליהם רשאית העובדת לוותר). יתרה מזאת, העובדת בישראל רשאית להתחיל את חופשת הלידה עוד בתקופת ההריון, החל משישה שבועות לפני יום הלידה המשוער ועד שישה שבועות לאחר הלידה. בנוסף, היא יכולה להעביר את יתרת חופשת הלידה לבן זוגה, בתנאי שחזרה למקום עבודתה.

 

ומה קורה בעולם? בשבדיה מוענקת חופשת לידה לתקופה של 16 שבועות בתשלום של 80% מהמשכורת, בבריטניה 52 שבועות - 39 מהם בתשלום, בבלגיה 15 שבועות בתשלום של 82% מהמשכורת החודשית, ובגרמניה מוענקים 14 שבועות - שישה נוספים לפני לידה - ובין 12 ל-14 חודשים בתשלום של 65% מהמשכורת.

 

לסיכום, נושא זכויות עובדים בישראל ובעולם רווי סעיפים ותתי חוקים לעיפה, וקצרה היריעה מלמנות את כולם. עם זאת, אנחנו מקווים שהצלחנו לתת לכם מעט ידע על הנעשה בעולם בתחומים מסוימים בהשוואה לישראל. כפי שציינו בהתחלה, במידה ואתם מתכננים לעבור לעבוד במדינה מסוימת, חשוב להבין ולהכיר את התקנות והחוקים הקיימים בה בכל הנוגע לזכויות עובדים, כחלק מהמחקר הכולל שתעשו לקראת הנסיעה.

שתף מאמר זה:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

נתונים נוספים