ברוכים הבאים לאתר דיני עבודה

משרד עו"ד אילן קמינצקי הינו מהמובילים בארץ בתחום יחסי העבודה. עו"ד אילן קמינצקי הינו מחבר הספר "סוגיות בדיני עבודה", מרצה בדיני עבודה ומייצג מעבידים ועובדים בבתי הדין לעבודה.

 

באתר תמצאו מידע נרחב בתחום דיני העבודה ובכלל זה מידע על זכויות עובדים ומעבידים, זכויות מורים, זכויות שומרים, זכויות עובדים בענף הדפוס, זכויות נשים בהיריון ועוד...
 

חדש באתר- פורום לעובדים  ופורום למעבידים , בהם יהיה ניתן לקבל יעוץ בדיני עבודה.

 

לתיאום פגישת ייעוץ בדיני עבודה ניתן להתקשר ל 02-6789111 

גלישה מהנה!

אילן קמינצקי, עו"ד
מנהל האתר לדיני עבודה 
02-6789111

 

שתף מאמר זה:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

חישוב שעות נוספות לעובד במשרה חלקית

כיצד יש לחשב שעות נוספות לעובד במשרה חלקית – האם יש לבחון את מספר שעות העבודה השבועיות ורק אם אותו עובד עבד למעלה מ 43 שעות בשבוע יהיה זכאי לשעות נוספות או שיש לבחון את מספר שעות העבודה היומיות כך שאם ביום מסויים עבד העובד למעלה מ 8 שעות (בשבוע עבודה של 6 ימים) יהיה זכאי העובד לשעות נוספות?
 
בהתאם לחוק, כאשר עובד מועסק שעות נוספות על המעביד לשלם לו בעד שתי השעות הנוספות הראשונות  שבאותו יום תוספת של 25% לשכר ובעד כל שעה נוספת שכאחריהם תוספת של 59% לשכר.
 
בהתאם לפסיקה  נקבע כי שיטת חישוב שעות נוספות של עובד במשרה חלקית היא על בסיס יומי.
גם עובד העובד במשרה חלקית 3 לילות בשבוע יהיה זכאי לגמול עבור שעות נוספות במקרה ועבד למעלה מ 8 שעות ביום (בשבוע עבודה של 6 ימים).
בית הדין דחה בית הדין דחה את הטענה כי יש לשלם לעובד גמול שעות נוספות רק אם עבד למעלה מ 43 שעות בשבוע- "  מטרת החוק היתה ונשארה - לאסור על מעביד להעסיק עובד למעלה משמונה שעות עבודה ליום" (דב"ע  נב/ 3-242  אוריינט קולור בע"מ - מיכל ממן, פד"ע כה 541).
 
יצויין כי הלכה זו הינה רק לעובד במשרה חלקית שעובד רק בחלק מימי השבוע. לא מדובר של עובד העובד במשרה מלאה המועסק שבוע עבודה מלא שהגיע להסדר עם המעביד על פיו בימים מסויימים יועסק פחות משמונה שעות ובימים אחרים יועסק למעלה משעות שעות כאשר בסך הכל יעבוד לא יותר מ 43 שעות שבועיות.
 
 

שתף מאמר זה:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

נתונים נוספים