ברוכים הבאים לאתר דיני עבודה

משרד עו"ד אילן קמינצקי הינו מהמובילים בארץ בתחום יחסי העבודה. עו"ד אילן קמינצקי הינו מחבר הספר "סוגיות בדיני עבודה", מרצה בדיני עבודה ומייצג מעבידים ועובדים בבתי הדין לעבודה.

 

באתר תמצאו מידע נרחב בתחום דיני העבודה ובכלל זה מידע על זכויות עובדים ומעבידים, זכויות מורים, זכויות שומרים, זכויות עובדים בענף הדפוס, זכויות נשים בהיריון ועוד...
 

חדש באתר- פורום לעובדים  ופורום למעבידים , בהם יהיה ניתן לקבל יעוץ בדיני עבודה.

 

לתיאום פגישת ייעוץ בדיני עבודה ניתן להתקשר ל 02-6789111 

גלישה מהנה!

אילן קמינצקי, עו"ד
מנהל האתר לדיני עבודה 
02-6789111

 

שתף מאמר זה:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

הפסקות בעבודה

תשלום שכר בגין ההפסקות

החוק קובע כי בעת הפסקה הנמשכת חצי שעה או יותר, רשאי העובד לצאת מהמקום שבו הוא עובד, אלא אם נוכחותו במקום העבודה היא הכרח לתהליך העבודה או להפעלת הציוד והשימוש בו, והעובד נדרש על ידי מעבידו להישאר במקום העבודה, ובמקרה זה ייחשב זמן ההפסקה כחלק משעות העבודה.

כלומר בהתאם לחוק עובד אינו מקבל שכר בגין ההפסקות בעבודה אלא אם נוכחותו הכרחית לתהליך העבודה והוא נדרש על ידי המעביד להשאר בעבודה בזמן ההפסקה ובמקרה כזה יקבל שכר בגין ההפסקה.

 

זמן ההפסקות בעבודה

סעיף 20 לחוק שעות עבודה ומנוחה, התשי"א-1951, קובע כי "ביום עבודה של שש שעות ולמעלה, תופסק העבודה למנוחה ולסעודה ל3/4- שעה לפחות, ובכלל זה תהיה הפסקה רצופה אחת של חצי שעה לפחות; ביום שלפני המנוחה השבועית וביום שלפני חג ההפסקה היא של חצי שעה לפחות".

בעבודות שאינן עבודות כפיים ניתן להעסיק את העובד 8 שעות ללא הפסקה (או 9 שעות במקרה שהעובד מועסק במקום שעובדים בו 5 ימים בשבוע). ביום שלפני המנוחה השבועית וביום שלפני חג מותר להעסיק את העובד 7 שעות ללא הפסקה.

יצויין כי במקומות עבודה בהם קיים הסכם עבודה או נוהג הקובע תנאים טובים יותר לעובד לעניין ההפסקות כגון שהעובד מקבל שכר מלא עבור ההפסקה , יש לפעול בהתאם להוראה המיטיבה עם העובד. 

 

שתף מאמר זה:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

נתונים נוספים