ברוכים הבאים לאתר דיני עבודה

משרד עו"ד אילן קמינצקי הינו מהמובילים בארץ בתחום יחסי העבודה. עו"ד אילן קמינצקי הינו מחבר הספר "סוגיות בדיני עבודה", מרצה בדיני עבודה ומייצג מעבידים ועובדים בבתי הדין לעבודה.

 

באתר תמצאו מידע נרחב בתחום דיני העבודה ובכלל זה מידע על זכויות עובדים ומעבידים, זכויות מורים, זכויות שומרים, זכויות עובדים בענף הדפוס, זכויות נשים בהיריון ועוד...
 

חדש באתר- פורום לעובדים  ופורום למעבידים , בהם יהיה ניתן לקבל יעוץ בדיני עבודה.

 

לתיאום פגישת ייעוץ בדיני עבודה ניתן להתקשר ל 02-6789111 

גלישה מהנה!

אילן קמינצקי, עו"ד
מנהל האתר לדיני עבודה 
02-6789111

 

שתף מאמר זה:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

התנאים להכרה בפגיעת גב כתאונת עבודה

בפסק דין שניתן בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה (ב"ל 1346/05) ביום 12/12/07 – בל 1346/05 קיס סלח סלים נ' המוסד לביטוח לאומי  דחה בית הדין את תביעתו של עובד להכרה בפגיעה שאירעה לו בגב התחתון כ"תאונת עבודה".

בית הדין חזר על הקביעה על פיה על מנת שפגיעת גב תוכר כתאונת עבודה על העובד להביא ראיה ברורה שכאבי הגב קשורים לאירוע שקרה בעבודה.

נקבע כי לגבי פגיעות בגב, החמירה הפסיקה, משנקבע כי בנוסף לאירוע התאונתי צריכים להתקיים  שני  אלמנטים  נוספים  על  מנת  שתוכר  הפגיעה  כתאונת  עבודה, כפי  שנקבע  בדב"ע  נה/ 100-0 אתי תורג'מן - המוסד לביטוח לאומי, עבודה ארצי, כרך א(3) 29:

(1)  המבוטח קיבל טיפול רפואי.

(2) המבוטח נעדר מעבודתו בגלל התאונה.

 

ידוע שאחוז גבוה מציבור העובדים סובל מכאבי גב ולפיכך אחד מן היסודות להוכיח כי כאבי הגב קשורים לאירוע שקרה בעבודה הינו הודעה מיידית לרופא כי העובד סובל מכאבי גב והם הופיעו בעת ביצוע פעולה בעבודה.

במקרה בו העובד מגיע לרופא משפחה ומתלונן על כאבי גב אולם לא סיפר לרופא כי כאבי הגב הופיע בעת ביצוע פעולה בעבודה – משמע שלא התקיימו התנאים להוכיח כי כאבי הגב קשורים לאירוע שקרה בעבודה.

שתף מאמר זה:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

נתונים נוספים